Öne çıkan

Kültür ve Sanat Alanında Erkek “Olmamak”*

On beş milyonluk kaotik metropolümüz İstanbul’un yarısını oluşturan kadınlardan biri olarak biliyorum ki her geçen gün korkutucu bir hızla artmakta olan ve bizi tekrar tekrar hayretlere düşüren toplumsal cinsiyet eşitsizliği ortamından irkilmemek elde değil. Dünya Ekonomik Forumu’nun en son 2021 yılında yayımladığı Cinsiyet Eşitsizliği Raporu’na göre Türkiye, 156 ülke arasında 133. sıraya kadar geriledi veOkumaya devam edin “Kültür ve Sanat Alanında Erkek “Olmamak”*”

Annulment of the Istanbul Convention

As the world faced with the first-time global epidemic of the 21st century, we also witnessed the immediate affects of the acceleration of the long-warned climate crisis, the continuous tragedy of migration and that the political and social growth of right-wing conservatism reach a climax. As in every crisis, some groups experience the impact moreOkumaya devam edin “Annulment of the Istanbul Convention”

Festival Alanı’nda Festival Hikayeleri

Bu yazı 26 Ekim 2020’de Açık Radyo’da (95.0)  yayınlanan son programın deşifresidir. Festival Alanı Mayıs-Ekim 2020 tarihleri arasında, iki haftada bir Pazartesi günleri saat 14.00’de yayınlandı. 5-7 Mart 2021’de gerçekleşen WOW – Women of the World Festivali’nin (Dünya Kadınları Festivali) ön programı olarak kurgulanan, hazırlayıp sunduğum bu kısa programda 12 bölüm boyunca toplumsal cinsiyet eşitliğiOkumaya devam edin “Festival Alanı’nda Festival Hikayeleri”

Festival Stories on the Festival Arena

This is the decipher of the final episode of the Festival Arena at Açık Radio (95.0), broadcasted on 26 October 2020. Festival Arena was on air On every other Monday at 14.00 from May to October 2020. Festival Arena, which I have programmed and presented as a the preliminary programme of the WOW – WomenOkumaya devam edin “Festival Stories on the Festival Arena”

Güncel Bir Mesele: Sanat Yönetimi

Bu yazı Mart 2014’de Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan, Esra A. Aysun tarafından hazırlanan Sanat Yönetimi Üzerine Konuşmalar kitabının giriş bölümünde yeralmaktadır. “Sanat yönetimi” kültür ve sanat alanının yan yana kullanıldığında en sevilmeyen, en talihsiz iki kelimesi olmalı. Talihsiz, çünkü her şeyden önce gerçek anlamı çoğunlukla tam bilinmez, sanat yönetmenliği zannedilir. İstanbul’da bu alanda lisansOkumaya devam edin “Güncel Bir Mesele: Sanat Yönetimi”

Bağımsız Yapılar ve Sanat Yönetimi

Ekmel Ertan* ile 8 Mayıs 2013’de Yapı Kredi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen ve Esra A. Aysun’un düzenleyip sunduğu Sanat Yönetimi Üzerine Konuşmalar serisinin üçüncüsü olan bu konuşma 2014 Yılında Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan ve Esra A. Aysun tarafından hazırlanan Sanat Yönetimi Üzerine Konuşmalar kitabında yeralmaktadır. Esra A. Aysun: Şubat ayından beri devlet, özelOkumaya devam edin “Bağımsız Yapılar ve Sanat Yönetimi”

Özel Sektör ve Sanat Yönetimi

Gökçe Dervişoğlu Okandan ile 15 Nisan 2013’de Yapı Kredi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen ve Esra A. Aysun’un düzenleyip sunduğu Sanat Yönetimi Üzerine Konuşmalar serisinin üçüncüsü olan bu konuşma 2014 Yılında Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan ve Esra A. Aysun tarafından hazırlanan Sanat Yönetimi Üzerine Konuşmalar kitabında yeralmaktadır. Esra A. Aysun: Sanat Yönetimi Üzerine KonuşmalarOkumaya devam edin “Özel Sektör ve Sanat Yönetimi”

Yerel Yönetimler ve Sanat Yönetimi

H. Ayça İnce* ile 6 Mart 2013’de Yapı Kredi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen ve Esra A. Aysun’un düzenleyip sunduğu Sanat Yönetimi Üzerine Konuşmalar serisinin ikincisi olan bu konuşma 2014 Yılında Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan ve Esra A. Aysun tarafından hazırlanan Sanat Yönetimi Üzerine Konuşmalar kitabında yeralmaktadır. Esra A. Aysun: Merhaba. Sanat yönetimi üzerineOkumaya devam edin “Yerel Yönetimler ve Sanat Yönetimi”

Devlet ve Sanat Yönetimi

Özlem Ece* ile 6 Şubat 2013’de Yapı Kredi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen ve Esra A. Aysun’un düzenleyip sunduğu Sanat Yönetimi Üzerine Konuşmalar serisinin açılışını yapan bu konuşma 2014 Yılında Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan ve Esra A. Aysun tarafından hazırlanan Sanat Yönetimi Üzerine Konuşmalar kitabında yeralmaktadır. Esra A. Aysun: Merhaba, iyi akşamlar. Sanat Yönetimi ÜzerineOkumaya devam edin “Devlet ve Sanat Yönetimi”